„Optibet Pirma lyga” 2023: sezono įvertinimas ir žaidėjų nominacijos

Praėjusią savaitę baigėsi „Optibet Pirmos lygos” 2023 metų sezonas.

Klubo pagrindinė vyrų komanda šiame čempionate sužaidė 30 rungtynių, iš kurių iškovojo 9 pergales, 13 rungtynių baigėsi lygiosiomis bei patyrė 8 pralaimėjimus. Antrajį sezoną šioje lygoje užbaigė savo sąskaitoje turėdama 37 pelnytus įvarčius ir 40 taškų, kas lėmė 8-ąją poziciją turnyrinėje lentelėje.

Savo mintimis apie sezoną ir pasiektus tikslus dalinosi komandos vyriausiasis treneris Gintautas Vaičiūnas.

– Kaip vertinate pasibaigusi sezoną? 

– Sezoną vertinčiau gana neblogai. Sakyčiau, nėra kuo pernelyg džiaugtis, tačiau liūdėti nėra dėl ko, taip pat. Žinoma, treneriui visuomet norisi geriau – geresnio žaidimo, geresnių rezultatų, tačiau tikrai nebuvo ramus ir paprastas sezonas, susidūrėme su daugybe skirtingų iššūkių, į kuriuos atsižvelgus, užimta 8 vieta, manau, adekvatus rezultatas.

– Ar buvo pasiekti išsikelti tikslai, patenkinti lūkesčiai?

– Minimalūs tikslai, vadinkime, pasiekti, tačiau ambicijos ir lūkesčiai yra didesni. Bet kaip ir sakiau, reikia atsižvelgti į realybę su kuria susidūrėme – eilė pokyčių sudėtyje po pirmo rato, diskvalifikacijos, pelnytos ir galbūt ne visai. Taip pat, traumos – tikrai neprisidėjo prie geresnių rezultatų. Naujus žaidėjus integruoti reikia laiko, kad juos pažinti, kur jie geriausiai gali atsiskleisti, tai irgi užtruko. Kai kurie atvyko be tinkamo pasiruošimo, užpuolė traumos – užburtas ratas, tačiau šiaip ne taip, tuos iššūkius išgyvenome.

– Ar buvo išskirtinių momentų, rungtynių, kurie/kurios labiausiai įsiminė ir kodėl?

– Žvelgiant iš trenerio pozicijos, tie įsimintini epizodai ar rungtynės – dažniausiai tie, kuriuose kažkas, kas turėjo būti geriau, kas tobulintina ir norėtųsi, jog taip būtų ateityje. Buvo puikių momentų, tačiau įsimenamos pamokos, kurias turime išmokti siekiant geresnių rezultatų ir žaidimo. Ieškant pozityvo, kaip atspirties taškas gal būtų rungtynės namuose prieš Kretingos „Miniją”, kai buvo pasiekta užtikrinta pergalė ir dauguma sumanymų gerai veikė. Ne tiek žaidybine prasme – ilgam įsimins rungtynės prieš Kauno „Žalgirio” B komadą, kai mūsų namų stadiono tribūnos buvo užpildytos sirgaliais ir buvo puikus palaikymas. Tokioje atmosferoje norėtųsi rungtyniauti kiekvieną savaitgalį, buvo puiku.

Kokios buvo pagrindinės komandos stiprybės, kurios labiausiai prisidėjo prie šio sezono pasiekimų? 

– Sakyčiau, viena esminių stiprybių buvo kovingas komandos charakteris. Norėjome ir norime būti ta komanda, prieš kurią būtų žaisti labai sunku bet kokiam varžovui. Ko galbūt negalėjome įvykdyti meistriškumu, tą kompensavome aikštėje sunkiu darbu. Tai parodė, kad turime ambicingą kolektyvą, kurio tikslas buvo eiti į kiekvienas rungtynes dėl pergalės ir tas tikrai jautėsi sezono metu.
Taip pat geras žaidėjų nusiteikimas priimti taktines idėjas, naujoves. Manau, tapome taktiškai lankstesni, žaidimo galimybių spektras tikrai prasiplėtė. Drąsiai keitėme taktinį išsidėstymą skirtingose rungtynėse siekiant įgyvendinti taktines užduotis, gebėjome keistis ir prie pokyčių prisitaikyti rungtynių metu. Didelis pagyrimas žaidėjams už tai. Kolegų trenerių indėlis taip pat svarbus.

Prie pagrindinės komandos vyriausiojo trenerio vairo stojote ne nuo sezono pradžios – su kokiais iššūkiais susidurėte pradėjus dirbti vyr. trenerio pozicijoje? 

– Kaip žinia, komandoje esu nuo seniai, su žaidėjais vieni kitus pažinojome, tai kažkokių sunkumų pradžioje nebuvo. Rimti iššūkiai prasidėjo po pirmo rato dėl skirtingų priežasčių komandą palikus žaidėjams, vaidinusiems svarbią rolę komandoje. Kaip ir sakiau, naujiems žaidėjams reikėjo laiko, o pavyzdžiui, Arnas Paura, į kurį buvo viltys, kad taps svarbia figūra gynybos grandyje – praleido net 6 pirmas rungtynes antro rato pradžioje dėl patirtos traumos besiruošiant antrai sezono daliai. Todėl pačiu didžiausiu iššūkiu šiame sezone įvardinčiau – priverstinę žaidėjų rotaciją. Apmaudu ir šiek tiek keista, tačiau, nei vienerių rungtynių neturėjome galimybės žaisti ta pačia sudėtimi. Tai, net neabejoju, atsiliepė ir komandos rezultatams, žinoma, ne iš gerosios pusės.

Kokia buvo komandos emocinė būklė sezono metu ir kaip ji veikė rezultatus?

– Buvo visko. Pralaimėjimas „Babrungo” ekipai namuose per pridėtą laiką pirmaujant 3:2, išleista pergalė Šiauliuose rungtynių pabaigoje ir labai sunkiai renkami taškai sezono viduryje. Patyrėme ne vieną sukrėtimą kaip komanda, bet žiūrint atgal, komanda buvo tvirta ir norėjo atsitiesti, kovėsi, kantriai dirbo. Emociškai tvirtas kolektyvas.

– Kaip vertinate komandos fanų palaikymą šiame sezone ir kaip tai veikė komandos dvasią? 

– Komanda visada nori atsidėkoti už palaikymą visiems ateinantiems į rungtynes, dalyvaujantiems, sekantiems rezultatus, komentuojantiems. Fanai kiekvienos komandos žaidimą įkvėpia ir ne iš niekur tas pasakymas, kad tai kaip 12-as žaidėjas. Žaidėjai žaidžia dviguba motyvacija, kai jaučia jog tribūnose žmonės, kurie pergyvena dėl tavo žaidimo, palaiko. Kaip jau minėjau, buvo tos rungtynės, kuriose išvydome kaip gali mobilizuotis FKG bendruomenė, susitelkti ir užkurti tokį futbolo spektaklį… Ypatingą atmosferą turėjome, esame dėkingi jiems, visi išgyveno puikias emocijas. FKG bendruomenė auga kartu su augančia akademija, pirmos komandos progresu, tikiu, kad palaikymą turėsime vis geresnį ir geresnį, o garliaviečiai didžiuosis ir palaikys savo miesto komandą.

– Kokį bendrą balą duotumėte šiam sezonui, jei reikėtų įvertinti nuo 1 iki 10?

– Balus tebūnie dalina žmonės kalbantys apie futbolą, rašantys ir visi besidomintys. Nenorėčiau vienareikšmiškai įvertinti, nes tiek tobulėjimo krypčių turime tikrai daug, tiek turime kuo pasidžiaugti. Galbūt kukliai, tos pergalės nedidėlės, bet kaip treneriui – dalykai reikšmingi. Tai akademijos auklėtiniui Emiliui Kirliauskui tramplinas į profesionalų kontraktą Danijoje, pasiekti minėti tikslai, kad ir minimalūs „Optibet Pirmos lygos” turnyre, taktiškai lankstesnis komandos žaidimas, ir labai svarbu – paaugę žaidėjai. Tikiu, kad visiems komandos žaidėjams padėjome patobulėti per šį sezoną. Tačiau buvo ir tokių, kurie tikrai turėjo ypatingą proveržį antroje sezono pusėje, demonstravo didžiulę pažangą. Negaliu nepaminėti Yasuhiro Hanados progreso ar Deimanto Kontenio kokybinio žaidimo šuolio ir kokybės išlaikymo sezono metu.

 

Garliavos futbolo klubo sporto direktorius Tadas Kijanskas paklaustas apie praėjusį sezoną sakė:

„Apibendrinant šių metų sezoną, galima pasakyti, jog minimalius tikslus pavyko įgyvendinti. Manau klubo vadovybė šiuo sezonu gali būti patenkinta. Neslėpsiu, jog vidinės ambicijos buvo kiek didesnės, žinau, kad galime ir geriau, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių – trenerių kaitos, žaidėjų rotacijos vidurį sezono neleido pasiekti aukštesnių rezultatų, tačiau sistemingai ir nuosekliai judame į priekį. Kitame sezone planuojame pasistiprinti, pagerinti savo žaidimą ir išlaikyti kertinius žaidėjus, komandos stuburą. Matome, kaip formuojasi komandos branduolys, tačiau trūksta kokybės, bet tikimės, jog ateinantis sezonas bus geresnis, tai konkrečiau priklausys nuo ekipos komplektacijos. Žinoma, analizuosime kur galime pasistiprinti, kokios bus finansinės galimybės, tam turėsime pakankamai laiko. Taip pat noriu pasidžiaugti mūsų akademijos jaunimu, kuris sėkmingai įsitraukė į ekipos sudetį ir tampa konkurencingas. Kaip mes ir sakome, akcentą dedame ant lietuvių. Savo organizacijoje norime turėti degančius ir norinčius atsiskleisti lietuvius. Džiugu ir dėl partnerių rato, kuris pamažu plečiasi. Noriu išreikšti atskiras padėkas kiekvienam iš partnerių už prisidėjimą prie mūsų vykdomos veiklos. Taip pat dėkoju komandos žaidėjams, treneriams bei visiems klubo sirgaliams, kurie palaikė mus viso sezono metu.”

 

„Žiūrint į 2023 metų sezono rezultatus, esame trimis laipteliais aukščiau nei pernai metais.”

„Norėjome patekti į TOP10 turnyrinėje lentelėje, todėl aštuntoji vieta mus turėtų tenkinti. Kalbant apie jaunimo integravimą į pagrindinę vyrų komandą, užsibrėžtų tikslų įgyvendinti nepavyko, nes talentingiausi akademijos auklėtiniai viso sezono metu buvo kamuojami traumų. Tačiau noriu pasidžiaugti dėl Karolio Janušos, kuris netikėtai atsiskleidė ir sužibėjo. Taip pat džiaugiuosi, jog sugebėjome įveikti iššūkius, kurių turėjome išties nemažai – trenerių kaita sezono pusiaukelėje, žaidėjų kaita, traumos, diskvalifikacijos. Tai tikrai nebuvo lengvi iššūkiai, todėl noriu padėkoti visam kolektyvui už tai, kaip mes su jais susitvarkėme. Pozityviai galime žiūrėti į didėjančią bendruomenę Garliavoje, kuri domisi futbolu bei į mūsų ištikimiausius ir visada palaikančius partnerius ir rėmejus. Dėkoju visiems už šių metų sezoną – žaidėjams, treneriams, bendruomenei, administracijai, partneriams. Nors sezonas baigėsi, tačiau jau prasidėjo ateinančio sezono darbai, kuriuose visi įdėsime daug pastangų, kad 2024 metų sezonas būtų dar geresnis.” – sakė klubo vadovas Henrikas Grigas.

 

Kaip ir praėjusiais, taip ir šiais metais FKG apdovanojo labiausiai nusipelniusius komandos narius įsteigtomis nominacijomis.

„Geriausias naujokas” nominaciją laimėjo ekipos legionierius – Smith Dohemeto.

 

„Metų jauno žaidėjo” nominaciją užsitarnavo sėkmingai į komandos sudėtį įsitvirtinęs akademijos auklėtinis Karolis Januša.

 

Nominacija „Metų pažanga” atiteko Deimantui Konteniui, už įdėtą darbą ir parodytas maksimalias pastangas. Gynėjas praleido daugiausiai laiko aikštėje – 2436 minutės per 28 rungtynes ir pelnyti 3 įvarčiai.

 

„Gražiausio įvarčio” nominacijos autoriumi tapo klubo legionierius Yasuhiro Hanada, pasižymėjęs įspūdingu tolimu smūgiu namų aikštėje, 16-tame ture, prieš Plungės FK  „Babrungas” ekipą.

„Rezultatyviausiu komandos žaidėju” tapo Ernestas Mickevičius – net 14 savo tikslą pasiekusių smūgių per 27 sužaistas rungtynes. Puolėjas taip pat dalinasi 3-5 vietomis rezultatyviausių „Optibet Pirmos lygos” 2023 sezono žaidėjų saraše.

 

Ekipos vartininkas Dominykas Valeckas – „Naudingiausias komandos žaidėjas”. Ši nominacija klubo viduje susilaukė daugiausiai diskusijų, tačiau balsavimo principu išsiaiškintas komandos narys, labiausiai vertas šio nominacijos titulo.

Garliavos futbolo klubas dėkoja visai bendruomenei už palaikymą bei aktyvumą organizuojamose šventėse! Taip pat dėkojame rėmėjams už mūsų draugystę, supratingumą ir pagalbą!

 

VIENAS miestas – VIENAS klubas – GARLIAVA!
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.