FKG auklėtinis Emilis Kirliauskas oficialiai keliasi į Danijos futbolo klubą HB „Køge”

Garliavos futbolo klubo auklėtinis, 16-metis Emilis Kirliauskas pasirašė 2-jų metų sutartį su Danijos futbolo klubu HB „Køge” ir tapo pirmuoju klubo auklėtiniu oficialiai savo karjerą susiejusiu su užsienio klubu.

FK Garliava dalyvauja „Capelli Sports Talents LT“ projekte, kurio tikslas suteikti kuo geresnes tobulėjimo sąlygas Lietuvos talentingiems jaunuoliams kartu bendradarbiaujant su Danijos fubolo klubu HB „Køge”. Emilio talentą klubo skautai ir techninis direktorius Aurelijus Skarbalius pastebėjo prieš 2 metus. Nuo to laiko Emilis buvo atidžiai stebimas ir jaunasis gynėjas net tris kartus buvo nuvykęs į Daniją treniruotis su klubo jaunimo komandomis.

„Įžengdami į Lietuvą padarėme strateginę investiciją, nes tvirtai tikime, kad šalyje yra didelis neatrastas futbolo potencialas, kurį galime padėti vystyti ir ilgainiui iš to gauti naudos. Tai, kad Emilis dabar pereina į vieną iš mūsų sporto flagmanų – HB „Køge” ir tampa komandos dalimi, yra didelis momentas projektui ir visoms dalyvaujančioms šalims – Emiliui, „Køge”, FK Garliava ir kitiems „Capelli Sport” klubams Lietuvoje.” – sakė Jason Arnold, „Capelli Sports“ sporto verslo viceprezidentas.

 

 

HB „Køge” techninis direktorius Aurelijus Skarbalius sakė: „Emilis parodė didelį potencialą ir puikiai tobulėjo per visą laiką, kol jį stebėjome. Nepaisant kalbos iššūkių ir šiek tiek kitokios futbolo kultūros, atvykęs į Daniją jis puikiai prisitaikė ir tapo pilnaverte komandos dalimi. Futbole dar reikia tobulėti, bet potencialas yra, ir mes tikime, kad jo vystymosi kreivė taps tik dar statesnė.”

„Man tai tikrai jaudinantis ir didelis įvykis. Čia mane pasitiko puikūs treneriai, kurie mums, užsieniečiams, suteikia papildomos pagalbos. Kai pirmą kartą čia atvykau, viskas buvo labai nauja, bet dabar džiaugiuosi, kad esu čia ir jog čia liksiu. Leidžiu laiką su komandos nariais, tokiu būdu geriau juos pažįstu ir tai man leidžia pasijausti, kaip namie. Džiaugiuosi įveikęs man mestus iššūkius ir atrankas, kuriose įrodžiau, kad galiu konkuruoti su Danijos sportininkais. Dėl to esu labai dėkingas savo tėvams ir mane užauginusiam Garliavos futbolo klubui – pirmajam treneriui Edvinui Sutkui, Gintautui Vaičiūnui, Henrikui Grigui, Tadui Kijanskui ir visiems manimi tikėjusiems. Pasistengsiu nenuvilti. Prisijungimas prie HB „Køge” klubo yra didelis žingsnis mano karjeroje. Dabar turiu dar didesnių iššūkių ir siekiamų tikslų.” – sakė Emilis.

Futbolininko karjerą Emilis pradėjo FKG nuo pačių jauniausių grupių ir taip sėkimgai kilo, kol debiutavo pagrindinėje vyrų komandoje. Emilis bus trečiasis lietuvis, apsivilkęs HB „Køge” marškinėlius po Ryčio Leliugos (2009-2010) ir Tado Silkausko (2011-2012).

 

„Mums, kaip klubui, tai didžiulė garbė ir motyvacija stengtis ir dirbti toliau, kad tokių pavydžių turėtume kuo daugiau. Tai visos organizacijos, trenerių ir bendruomenės nuopelnas. Tačiau didžiausias viso to kaltininkas, pats Emilis. Šis jaunuolis myli futbolą ir siekia savo svajonių sunkiai dirbdamas. Noriu padėkoti HB „Køge” techniniam direktoriui Aurelijui Skarbaliui ir klubo vadovui Per Rud, kurie dėjo pastangas ir patikėjo, jog Emilis gali išaugti į profesionalų futbolininką ir ateityje ginti Lietuvos nacionalinės rinktinės garbę.” – sakė FKG vadovas Henrikas Grigas.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.