Vyr. trenerio, sporto direktoriaus ir komandos kapitono mintys prieš „Optibet Pirmos lygos” antrojo rato startą.

Šią savaitę startavo pagrindinės komandos pasiruošimas antrajai „Optibet Pirmos lygos” pusei. Apie pirmąjį lygos ratą, pokyčius komandoje bei tolimesnius tikslus pasakoja vyriausiasis ekipos treneris – Gintautas Vaičiūnas.

– Kaip vertinate komandos rezultatą pirmajame „Optibet Pirmos lygos” rate? Ar pasiekti tikslai, lūkesčiai? Kokiais žingsniais judama link išsikelto viso sezono tikslo?

– Pirmojo rato rezultatą galima įvertinti neblogai. Į antrą ratą žengiame rykiuodamiesi 8-toje turnyrinės lentelės vietoje, tačiau esame per žingsnį nuo lyderių penketuko. Tiesą sakant, nematau, didelės prasmės džiaugtis ar labai liūdėti. Manau, kad kai kuriose rungtynėse gana apmaudžiai išbarstėme taškus, kur buvome to nenusipelnę, bet niekas kitas kaip mes patys atsakingi už savo pasirodymus ir rezultatus. Apie tikslų įvykdymą norėtųsi kalbėti pasibaigus sezonui. Kol kas pasakysiu tiek, kad esame neblogame kelyje, tačiau negalime nė kiek stabtelėti, turime būti susikoncentravę ir ieškoti būdų kaip patobulėti ir dar geriau siekti rezultato.

– Pagrindinė komandos stiprybė ir silpnybė, kurias buvo galima pastebėti pirmajame rate?

– Iš aspektų, kuriuos labai norėtųsi pagerinti galėčiau įvardinti žaidimo kokybės svyravimus rungtynių metu. Manau, buvo per daug rungtynių, kuriose žaidimo kokybė ženkliai skyrėsi lyginant rungtynių kėlinius. Norisi matyti komandą stabiliau išlaikant gerą žaidimo lygį rungtynių eigoje. Kaip stiprybę, turėčiau paminėti „susiklijavusį”, vieningą kolektyvą, kuris palaiko vienas kitą geresniais ar sunkesniais momentais, taip pat rodomą kovotojų ir nugalėtojų mentalitetą, atsidavimą aikštėje. Sužaidėme eilę rungtynių, ne visada viskas pavyksta, natūralu – ne visada išvengiame klaidų, tačiau daromės tokia komanda, kuri niekam nieko lengvai neatiduos ir parodys savo kovingumą.

– Taisytinos vietos žaidime – ką reikia patobulinti norint siekti dar aukstešnių rezultatų?

– Tobulinti turime ne vieną žaidimo aspektą, ryškiai vieno nenorėčiau išskirti. Kiekvienos rungtynės – naujas planas ir nauja istorija, tad turime tinkamai pasiruošti atsinaujinančioms pirmenybėms. Startuosime rungtynėmis namų stadione su Plungės FK „Babrungu”, tad dėmesys koncentruojamas bus ten. Į antrą ratą žengsime šiek tiek pasikeitusia komandos sudėtimi, keleto žaidėjų, deja, nebeišvysime antrame rate, tačiau turėsime naujų veidų, kuriuos privalome tinkamai integruoti į komandą ir tikimės, jog jie ne tik pakeis išvykusius žaidėjus, bet ir sustiprins komandą. Dirbame ties komplektavimu, turime žaidėjų peržiūroje, tad galimai dar pasipildysime naujais žaidėjais ir judėsime antrojo rato link.

– Pasiruošimas antrajam ratui – kada startuoja treniruočių procesas, kokie planai/tikslai šiame laikotarpyje bei antrajame rate?

– Pasiruošimą pradėjome šį pirmadienį, tad turime dvi savaites. Šį šeštadienį planuojame sužaisti kontrolines rungtynes Kėdainiuose su Nevėžio ekipa. Rungtynių tikslas – įsivertinti naujus žaidėjus ir gauti žaidybinės praktikos, nes jau 29d. laukia „Optibet Pirmos lygos” antrojo rato startas – laikas pasiruošimui gana ribotas. Antrajame rate keliamės tikslą kiekvienas rungtynes žaisti, lyg jos būtų lemiamos ir paskutinės. Esamo rezultato prasme, pasakysiu tiek, kad matydami kaip galime žaisti, tiek treneriai, tiek patys žaidėjai aštunta vieta turnyrinėje lentelėje nesame patenkinti. Kaip bus po antrojo rato, pamatysime. Visiems linkiu puikios antrosios sezono pusės, o garliaviečius kviečiu ateiti į stadioną ir palaikyti savo miesto komandą. Mums tai labai svarbu!

Pirmajame lygos rate Garliavos futbolo klubo vyrų komanda sužaidė 15 rungtynių, iš kurių iškovojo 5-ias pergales, 7-ias rungtynes sužaidė lygiosiomis ir patyrė 3-jas nesėkmes. Penkiolikos turų metu komanda pelnė 22 įvarčius ir į savo vartus praleido 17 smūgių. Šiuo metu ekipa rykiuojasi 8-oje turnyrinės lentelės vietoje su 22-jais taškais sąskaitoje.

„Po paskutinių lygos pirmojo rato rungtynių komanda turėjo trumpas atostogas, o jau nuo šio pirmadienio pradėjome pasiruošimą antrajai sezono pusei. Esame sezono pusiaukelėje – objektyviai vertinant žaidimą ir vietą turnyrinėje lentelėje, esame ten kur ir nusipelnėme būti. Žiūrint į ateiti, tikių mūsų treneriais bei žaidėjais ir žinau, kad jie gali parodyti geresnius rezultatus antroje sezono pusėje. Komandoje numatome pasikeitimų – su keliais žaidėjais turėsime atsisveikinti, o į jų vietas ateis kiti žaidėjai, kurie tikimės sustiprins komandos sudėtį. Apie pokyčius komandoje pranešime artimiausiu metu”. – sakė klubo sporto direktorius Tadas Kijanskas.

 

 

Apie komandos viduje vyraujančias nuotaikas ir nusiteikimą pasakoja komandos kapitonas – Tomas Rakašius.

– Kokiomis nuotaikomis komanda baigė pirmąjį ratą?

– Antroje pirmojo rato dalyje atrodo įsivažiavome. Pavyko pasiekti vienuolikos nepralaimėtų rungtynių seriją, tačiau buvo per daug rungtynių, kurios baigėsi lygiu rezultatu. Mūsų netenkina dabartinė turnyrinės lentelės vieta, manau, kad turime daugiau potencialo nei, kad parodėme iki šiol ir darysime viską, kad pergalių antrajame rate būtų daugiau.

– Kokios didžiausios komandos stiprybės ir silpnybės aikštelėje?

– Galbūt komandoje neturime labai didelio talento, tačiau esame vieningi, stengiames žaisti kaip komanda. Didžioji komandos dalis išlikusi nuo praeitų metų, todėl tai yra didelis privalumas mums, nes žinome komandos draugų galimybes, stiprybes ir silpnybes.

– Kokius tikslus keliatės artėjančiai antrajai sezono pusei?

– Pasiruošimas prasidėjo nuo liepos 17 dienos, turime beveik dvi savaites iki antrojo rato pradžios. Po keletos savaičių atostogų reikia vėl sugrįžti į futbolo rėžimą ir pasiruošti kaip galima geriau, nes rato pradžioje iškart laukia rimti varžovai, su kuriais turime nebaigtų reikalų dar nuo pirmojo rato. Komandos tikslai išlieka tie patys – kiekvienose rungtynėse siekti pergalės ir duoti rimtą kovą kiekvienai lygos komandai.

„Optibet Pirmos lygos” antrasis ratas startuoja liepos 28d. Garliavos ekipa pirmuosius priešininkus namų stadione pasitiks liepos 29d., laukia rungtynės su Plungės FK „Babrungo ekipa”. Laukiame Jūsų stadione!

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.