U18 komandai tenka trauktis iš Elitinės jaunių lygos pirmenybių

Dar praėjusių metų pabaigoje džiaugdamiesi dalinomės žinia, jog radome galimybę priimti į savo klubo gretas nuo karo bėgančius ir prieglobščio ieškančius Ukrainos jaunuolius.

Tada į FKG klubą kreipėsi vaikinų teisėtas globėjas dėl galimybių ir pagalbos suteikiant jaunuoliams sąlygas toliau vystytis ir tobulėti futbole, mokytis ir integruotis į visavertį gyvenimą. Mūsų partnerių ir rėmėjų pastangomis, vaikinai atvyko į Garliavos miestą, kuriame sėkmingai įsiliejo į vietinę bendruomenę ir galėjo tęsti ne tik užsiėmimą savo mylima sporto šaka, bet ir integruotis į švietimo įstaigas ir taip nepamiršti mokslo ir tobulinti socialinius įgūdžius. Vaikinai sulaukė visapusiško palaikymo iš visos klubo bendruomenės – komandos bičiulių, trenerių, akademijos tėvelių, partnerių ir fanų.

 

 

Tačiau dar praėjusių metų birželio mėnesį situacija pasikeitė.

Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacija sunerimo, jog jaunimo čempionatuose žaidžia per daug užsieniečių ir to pasekoje priėmė sprendimą, kuris įtvirtino reikalavimą vaikų futbole taikyti legionierių limitą – ne daugiau kaip 3 užsieniečiai. Tai be abejonės palietė mūsų klubą ir tolimesnę ukrainiečių jaunuolių raidą pas mus. Taip pat, gerokai įpusėjus čempionatui, LFF Drausmės komitetas kreipėsi į mus, informuodamas, jog visos prieš tai vykusios rungtynės yra anuliuojamos.

 

Atsisakėme dalyvauti U18 Elitinės jaunių lygos pirmenybėse.

Dėl susidariusios situacijos mūsų klubo U18 komandoje ir neradus bendros kalbos bei galimų sprendimų su LFF, klubo valdyba priėmė sprendimą pasitraukti iš U18 Elitinės jaunių lygos pirmenybių.

Apmaudu, kad klubui nepavyko rasti išeities ir sprendimų bendradarbiaujant su LFF šioje situacijoje, to pasekoje nuvylėme tiek ukrainiečius vaikinus, tiek lietuvius, kurie kartu žaidė vienoje komandoje. Taip pat suprantame galimą lietuvių tėvelių ir ukrainiečių globėjo nepasitenkinimą esama situacija. Deja, klubui nepavyko surasti bendros kalbos su Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacija ir LFF, todėl neturėjome kito pasirinkimo, kaip atsisakyti tęsti dalyvavimą U18 Elitinės jaunių lygos pirmenybėse.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.