Susitikime su LFF pasiektas susitarimas

Vakar įvyko klubo susitikimas su Lietuvos futbolo federacija, kuriame buvo sprendžiama susiklosčiusi situacija dėl mūsų klubą atstovaujančių ir Elitinės jaunių lygos U18 pimenybėse rungtyniaujančių ukrainiečių.

Susitikime dalyvavo LFF vadovai, Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos atstovai ir mūsų klubo vadovai, treneriai bei auklėtinių tėvų atstovai. Diskusijos tikslas buvo dar kartą išgirsti visas puses ir rasti kompromisą, kuris tenkintų visas situacijos dalyves.

Sulaukėme LFF pasiūlymo registruoti komandą būsimame, pirmą kartą organizuojamame LFF II lygos B divizione, kur visoms diviziono komandoms bus suteikta galimybė rungtyniauti su neribotu kiekiu Ukrainos piliečių ir palikti jiems teisę varžytis sportiniu principu bei kovoti dėl vietos aukštesniame divizione.

„Džiugu, kad ilgai užsitęsusi situacija dėl ukrainiečių viršyto limito mūsų U18 komandoje išsisprendė taikiai ir mes kartu radome sprendimą. Neslėpsime, jaučiame kartėlį, jog teko pasitraukti iš pirmenybių, tačiau suprantame ir prisimame atsakomybę, kad pažeidėme reglamentą, kuris greičiausiai nebuvo pilnai apgalvotas. Labiausiai jaučiamas abipusis nusivylimas, kad visa situacija ir komunikacija galėjo susiklostyti kitokiomis aplinkybėmis ir priemonėmis, tačiau tikėkime, kad ateityje tai bus gerai išmoktos pamokos abiems pusėms. Žiūrime į priekį su pozityvu ir norime padėkoti federacijai, jog ėmėsi iniciatyvos konstruktyviam dialogui, kuris virto konkrečiais sprendimais. Visų pirma iš moralinės pusės mums buvo labai svarbu, jog nuo sekančio sezono visi nepilnamečiai ukrainiečiai karo pabėgelio statusu reglamente bus vertinami ne legionieriaus statusu. O šiais metais, vaikinai, kurie pasitraukė iš u-18 pirmenybių, turės galimybę dalyvauti neužilgo startuosiančiame LFF II lygos B divizione, kur nebus traktuojami kaip legionieriai ir mes galėsime jiems užtikrinti pilnavertį procesą ir suteikti platformą, kurioje vaikinai galės toliau vystytis ir žaisti” – po susitikimo komentavo klubo vadovas Henrikas Grigas.

 

 

Savo mintimis pasidalino ir klubo sporto direktorius Tadas Kijanskas: „Visų pirma, noriu pasidžiaugti, jog po vakarykščio susitikimo su Lietuvos futbolo fedracija pavyko susitarti dėl dviejų kertinių dalykų – nuo kitų metų federacija įsipareigoja vaikų ir jaunimo varžybų reglamente atlikti pakeitimus, jog nepilnamečiai ukrainiečiai nebus prilyginami legionieriaus statusui. Antras dalykas, dėl kurio pasiekėme susitarimą, yra mūsų jaunimo dalyvavimas LFF II lygos B divizione, kuriame mūsų klubo lietuviai kartu su ukrainiečiai galės rungtyniauti, o ukrainiečiams vaikinams nebus taikomi jokie ribojimai. Džiaugiamės pasiektais susitarimais ir dėkojame federacijos vadovams už karštą ir tuo pačiu konstruktyvų susitikimą.”

 

 

„Toks susitikimas buvo reikalingas norint suprasti vieniems kitų pozicijas, reikia pripažinti, kad iš visų pusių buvo padaryta komunikacinių klaidų, tačiau tikime, kad tam tikrą kompromisą, tenkinantį suinteresuotas puses, pasiekti pavyko. Nuo 2024–2025-ųjų sezono LFF įsipareigojo jaunimo varžybų nuostatuose padaryti pakeitimus, pagal kuriuos nepilnamečiai ukrainiečiai nebus laikomi legionieriais ir galės varžytis čempionatuose vietinių žaidėjų statusu.”  – sakė LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

 

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.